Архивы дней: 16.02.2021

15 февраля учащиеся 9 С класса совместно с классным руководителем посетили кинопоказ «Солдат войны не выбирает…», приуроченного ко Дню памяти воинов-интернационалистов в кинотеатре «Родина». В рамках мероприятия прошел показ документального фильма «Афганистан. Война миров» (12+).

Единый день безопасности

Экскурсія ў музей этнаграфіі

15 лютага вучні 6 “Б”, 8 “В”, 8 “С” наведалі музей этнаграфіі. Для дзяцей была праведзена аглядавая экскурсія па тэме “Зямлі роднай кругавод”. Вучні з цікавасцю слухалі пра жыццё і побыт нашых продкаў, пра традыцыі, пра народныя святы. Дзеці ўбачылі элементы ўбрання вясковых хат, прылады працы, узоры паўсядзённага і святочнага адзення. Вучням прадэманстравалі працу на ткацкім станку. З вялікім захапленнем дзеці слухалі аповед экскурсавода і задавалі свае пытанні.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры Юрчанка С. А.

Анонс мероприятий государственного учреждения образования «Средняя школа № 23 г. Могилева» в шестой школьный день недели 20.02.2021 года