Архивы дней: 19.03.2020

19 сакавіка, напярэдадні Сусветнага дня паэзіі, у школьнай бібліятэцы прайшоў час паэзіі “Магілёў у вершах Аляксея Пысіна”, прысвечанае юбілею пісьменніка. У ім прынялі ўдзел вучні 6 “Г” класа.  Дзеці даведаліся пра жыццёвы і творчы шлях нашага земляка, пра тое, што большасць сваіх твораў пісьменнік напісаў у Магілёве. Рабятам было прапанована прачытаць вершы пра Магілёў, якія напісаў А.Пысін,  а таксама дзеці  звярнуліся да выставы, прысвечанай юбілею пісьменніка.

ПЛАН консультационной работы психолого – педагогической службы государственного учреждения образования «Средняя школа № 23 г. Могилева» по подготовке учащихся IX классов к выпускным экзаменам в 2019/2020 учебном году

Школа безопасности: Боремся с простудой

Памяці земляка

22 сакавіка спаўняецца 100 год з дня нараджэння славутага сына зямлі беларускай, таленавітага беларускага паэта Аляксея Пысіна, якінарадзіўсяў 1920 годзе на Магілёўшчыне.

З нагоды юбілею паэта ў нашай школе праводзяцца пазакласныя мерапрыемствы і ўрокі літаратуры, прысвечаныя дзейнасці славутага магілёўца Пысіна.

Для вучняў 6 “Б” класаў быў праведзены ўрокі літаратуры па вершы А.Пысіна “Проня”. А 10-класнікі сабраліся на паэтычую гадзіну, дзе дэкламавалі тыя вершы паэта, што пакінулі адбітак у  душы падлеткаў.

Пышнюк А.А.,

настаўнік беларускай мовы і літаратуры

ПРАВИЛА БЕЗОПАСНОСТИ ДЛЯ ДЕТЕЙ В УЧЕБНОЕ ВРЕМЯ И ВО ВРЕМЯ КАНИКУЛ

Письмо Министерства образования Республики Беларусь от 12.02.2020 № 02-01-19/1432/дс «О завершении 2019/2020 учебного года и проведении выпускных экзаменов в учреждениях образования, реализующих образовательные программы общего среднего образования, специального образования на уровне общего среднего образования»